Mám veľa mladých fanúšikov, s ktorými komunikujem cez internet. Je úžasné, že máme sociálne siete, kde si s nimi môžem sem-tam pokecať a prehodiť pár slov, vymeniť správy. Na druhú stranu vidím, koľko času na nete trávia  a zamýšľam sa, do akej miery je to pre nich vôbec prospešné a bezpečné.Sama totiž viem, čo dokáže internet a anonymný človek na druhej strane. Denne som vystavovaná atakom a komentárom na moju osobu. Som totiž verejne známa osoba.

Robím to, čo robím už dosť dlho, aby som bola nad vecou. Ale viem, že veľa deciek zažíva podobné útoky, niekedy hraničiace so šikanou, a nevedia sa brániť. Aj preto som rada, že vzniká takýto projekt, ktorý sa zameriava tak dôležitú tému, akou je internet. Je súčasťou nášho života a každý z nás by sa mal naučiť používať ho pre svoj prospech a neprepadnúť jeho nástrahám. Pretože tak ako je zábavný, môže byť aj nebezpečný. Úprimne som rada, že som vyrastala v dobe, keď ešte nebol taký rozšírený.

Dnes je naozaj potrebné mladým ľuďom, hlavne dievčatám, vysvetliť, že písať si s niekým cudzím online nie je úplne v poriadku. Že posielať fotky, svoju adresu, či iné súkromné veci môže byť nebezpečné. Píše mi veľa mladých báb, je pre mňa cťou, že im môžem byť  príkladom a chcem im odovzdať len to pozitívne a užitočné. Verím, že v tejto knihe nájdu presne to. 


Dominika Mirgová, speváčka

Ja sa veľmi stotožňujem s touto problematikou, pretože kamkoľvek sa obzriem, je v dnešnej dobe telefón, notebook, ipod a podobne. Intenzívne vnímam to, že ľudia sa prestávajú rozprávať a žijú akési ,,virtuálne životy“. Podľa mňa je to po určitú mieru úžasné, že deti rozumej technike, ale nemalo by to prekračovať hranice, keď už decká nechodia von, nekopú do lopty, nie sú v prírode, ale sedia v aute pri ipode, ktorý im dajú rodičia, aby sa zabavili. Mali by sme sa zamyslieť na tým, kam to speje a snažiť sa trošku vrátiť naspäť - žiť naše naozajstné životy, rozprávať sa pri večeri medzi sebou a chodiť von, a nie držať v ruke telefón 24 hodín denne.

Takisto sa ma veľmi týka chatovanie a strata súkromia, keďže sa pohybujem v umeleckej branži. Veľakrát mi behá mráz po chrbte a často mám reálne strach z toho, kto všetko sa dokáže nabúrať do mojich súkromných vecí a koľko informácií sa dá zistiť. Je to dvojsečná zbraň a ja sa bojím, že sa s ňou narába veľmi nebezpečne. Mne osobne je z toho smutno a budem robiť všetko pre to, aby to nebolo ešte horšie :) 


Nela Pocisková, herečka a speváčka

Som rád, že si autorka vybrala práve túto tému. Je veľmi dôležité v dnešnej dobe venovať sa práve tomuto problému. Internet sa stal každodennou súčasťou nášho života. Ale tak ako na ňom môžete nájsť úplné informácie o čomkoľvek, takisto aj my prispievame dennodenne informáciami o nás. Často si ani neuvedomujeme, ako sa s nimi narába, alebo môže narábať. V tej chvíli sa z nášho tzv. „najlepšieho priateľa“ stáva obrovská zbraň, ktorá môže byť kedykoľvek použitá proti nám. Preto je dobré vedieť, čo sa deje s našimi osobnými údajmi.


Peter Bič, hudobník, producent

Žijeme v rýchlej dobe, v ktorej sa vyvíjajú stále nové a nové technológie, smartfóny, iPody. Svetu vládne elektronika a do popredia sa dáva virtuálny svet. To, čo zdieľame na internete, je aj určitá forma prezentácie našej osoby a často sa zverejňujú osobné údaje, ktoré môžu byť zneužité. Preto je dôležité vysvetliť práve deťom a mladistvým, že v dnešnej dobe je veľmi potrebné strážiť si svoje súkromie. Táto kniha predkladá riešenia a spôsoby, ako sa vyhnúť rizikám, ktoré prináša daná problematika. Čitatelia v nej nájdu odpovede na mnohé otázky súvisiace s nástrahami internetu. Knihe želáme úspech.


Jiří Bicek, hokejista, víťaz Stanley Cupu z roku 2003
Ladislav Nagy, hokejista, reprezentant SR